Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Mulat a Monarchia
2

Mulat a Monarchia

Az előadás két világ – a múlt és a jelen – ötvözésével egy harmadikat hoz létre. Megmutatja a múltat, a történelem, zene és tánc egyik legnosztalgikusabb, legcsillogóbb darabját, és közben, képekben és filmekben, megmutatja a jelen soha nem ismert, félelmetes, érthetetlen, kényszerű valóságát.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. augusztus 10. szerda, 20:30

Mulat a Monarchia
karanténbalett
Az Armel Opera Festival előadása

Az Armel Opera Festival új bemutatója egy különös időszakban, különös gondolat jegyében született. Az egész emberiség számára speciális helyzet volt a pandémia és az ezzel járó korlátozások időszaka. A pandémia idején az életörömöt, vidámságot, mozgást és szabadságot felváltották a kötött szabályok, a bezártság, a kényszerű nyugalom és a távolságtartás. Majd jött a háború…

Az előadás egy különleges zenés utazás az Osztrák-Magyar Monarchia korába, egy olyan korba, melynek közismert dallamai és táncai 150 éve tartják lázban a közönséget. Világhírű dallamok és lenyűgöző, korhű jelmezek idézik fel a nemesi bálok forgatagát és a Monarchia országainak tüzes táncait, polkáit, keringőit, a palotás és cigánytáncot – fiatal balett táncosok tolmácsolásában, élő zenekari kísérettel.

Az álló és mozgóképek készítői jelen korunk legfiatalabb alkotói. A pandémia, mint életérzés megragadására talán azok a legalkalmasabbak, akik a leginkább megérezték a bezártsággal, a találkozások hiányával és a szabályozás változásaival járó nehézségeket.

A legfiatalabb generáció esetében drasztikus volt a szociális kapcsolódás lehetőségének hirtelen hiánya. Ők azok, akik iskolaéveik legszebb, legtartalmasabb, legmeghatározóbb időszakából veszítettek el visszahozhatatlan időt.

Filmalkotásaik arról szólnak, hogyan élték meg mindezt. Mit veszítettek, mit adott és miben változtatta meg őket és az életüket ez az időszak, miről szólt nekik a világjárvány. Hogyan kapcsolódik bennünk a múlt és a jelen, hogyan alakul át a csillogó múlthoz való viszonyunk.

Az eredmény a fényes múltidézés és a kortárs gondolat találkozása, egy karanténbalett, melyben helyet kapnak korunk kihívásai és a mindannyiunkat foglalkoztató jelenségek, hidat képezve ezáltal múlt és jelen között, rávilágítva arra, hogy a művészet, a zene, a tánc, a közös európai múltunk értékei és szépségei minden nehézség ellenére és minden korban kifogyhatatlan örömforrást jelentenek.

Közreműködik:
Dunakeszi Szimfonikus Zenekar
Sziget Art Balettkara

Koreográfus: Nádasdy András
Jelmeztervező: Debreczeni Ildikó
Látványtervező: Horesnyi Balázs és Madarász János
Vágó: Dunai László
Rendezőasszisztens: Perényi Luca
Karmester: Farkas Pál
Művészeti vezető: Szabó Máté

Ajánlatunk


Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

A mindennapjainkhoz hasonlóan sok humorral és persze sok aggodalommal megírt, lebilincselően izgalmas, rejtvényhez hasonló kortárs Lear-parafrázist Máté Gábor rendezi.

Ajánló


Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Az egyszerre szívszorító és mulatságos tragikomédiában két, egymástól távol élő nővér, az egykor szépségükről elhíresült Szkalla-lányok sokszínű, sokféle dinamikájú küzdelmét…

Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!