Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


MOZART, HAYDN ÉS FRANCIA KORTÁRSAIK - JULIEN CHAUVIN Ferencsik/4

MOZART, HAYDN ÉS FRANCIA KORTÁRSAIK - JULIEN CHAUVIN Ferencsik/4

Izgalmas műsorral várja a közönséget a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és vendége, a hegedűművészként és karmesterként egyaránt pódiumra lépő francia muzsikus, Julien Chauvin.

Aktuális előadások



MOZART, HAYDN ÉS FRANCIA KORTÁRSAIK – JULIEN CHAUVIN

LUIGI CHERUBINI: Lodoïska – nyitány
HENRI-JOSEPH RIGEL: IV. (c-moll) szimfónia, op. 12
WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr hegedűverseny, K. 216
***
LUIGI CHERUBINI: Démophon – nyitány
FRANCOIS-JOSEPH GOSSEC: Sabinus – részletek a balettszvitből
JOSEPH HAYDN: 100. (G-dúr, „Katona”) szimfónia, Hob. I:100

Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel és hegedűn közreműködik: Julien Chauvin

Izgalmas műsorral várja a közönséget a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és vendége, a hegedűművészként és karmesterként egyaránt pódiumra lépő francia muzsikus, Julien Chauvin. Mozart és Haydn zenéje, a népszerű G-dúr hegedűverseny (K. 216) és a hasonlóképpen közkedvelt G-dúr („Katona”) szimfónia (Hob. I:100) a bécsi klasszikát képviseli, Luigi Cherubini két, Henri-Joseph Rigel és Francois-Joseph Gossec egy-egy műve pedig azokat a francia zeneszerzőket (Cherubini egyébként olasz, Rigel német születésű volt), akik kortársaikként alkottak. Bécsi klasszika – és ami vele egy időben, Párizsban szólalt meg…

Vajon hányan tudják, hogy a magyar televíziózás hőskorának népszerű bábfilmsorozata, a Mazsola és Tádé főcímzenéje Francois-Joseph Gossec (1734–1827) D-dúr gavotte-ja volt? Nyilván kevesen, hiszen Gossec zenéjét sohasem játszották Magyarországon – mint ahogyan általánosságban mindig is elhanyagoltuk a bécsi klasszikusok francia kortársait. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén ez alkalommal nemcsak Mozart (G-dúr hegedűverseny, K. 216) és Haydn (G-dúr, „Katona” szimfónia, Hob. I:100), hanem Luigi Cherubini: Lodoïska- és Démophon-nyitány); Henri-Joseph Rigel (IV., c-moll szimfónia, op. 12) és Francois-Joseph Gossec (Sabinus – részletek a balettszvitből) zenéje is megszólal. Bécsi klasszika és „párizsi klasszika”? Ennél a dolgok egy kicsit bonyolultabbak, hiszen a francia Cherubini olasznak, a szintén francia Rigel németnek született. Ami pedig a klasszikát illeti, francia földön a bécsi klasszika idején nem egészen ugyanazok a „zenei játékszabályok” uralkodtak, a franciák stílusa némiképp más volt. De hát éppen ezt készül megmutatni a közönségnek hegedűjátékával és vezénylésével az NFZ sokoldalú vendége, a világhírű francia régizenész, Julien Chauvin!

Ajánló


Az Újévi gálakoncerten felcsendülnek a műfaj legismertebb dalai: szólók, romantikus duettek, vérpezsdítő ritmusok, hamisítatlan magyar dalok és az elmaradhatatlan Strauss-keringők…

Kiss Tibi és az Aranyakkord koncert a II. HanukaFeszt keretében a Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában 2024. december 28-án, szombat este…

Kalap Jakab saját dalaiból álló Bábkoncertje a folk-világzene sokszínűségét ötvözi a magyar hagyományokkal, kialakítva ezzel sajátos egyedi stílusát, mely nagy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!