Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Ménesi Gergely és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara

Ménesi Gergely és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara

Legendás koncertek V.
Ménesi Gergely és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
1909. november 15. – A Zeneakadémia Zenekarának első koncertje
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. november 14. szerda, 19:30

Liszt: Amit a hegyen hallani
Bartók: Rapszódia (BB 36b)
Mozart: g-moll szimfónia (K. 550)
Peter Benoit: Charlotte Corday-nyitány

Peter Klimo (zongora) Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara Vezényel: Ménesi Gergely

Valódi időutazás részesei lehetünk: a Zeneakadémia zenekara 110 évvel ezelőtti műsorát szólaltatja meg, ma különösen izgalmasnak számító összeállításban. Akkor Hubay Jenő vezényelte az együttest, s a zongoránál az intézmény ifjú tanára, Bartók Béla ült: 1905-ben bemutatott, zongorára és zenekarra írt, op. 1 számot viselő Rapszódiáját játszotta, amely rendkívül modern darabnak számított. A Zeneakadémia szellemi atyja és a magyar parlament által kinevezett első elnöke, Liszt Ferenc első, Victor Hugo verse nyomán írt, mindössze ötvenöt évvel a hangverseny előtt komponált szimfonikus költeménye is elhangzott a koncerten, ahogy Mozart utolsó előtti szimfóniája is, melynek népszerűségét az est záró száma ellensúlyozta. A Belgiumban született, valószínűleg a Brüsszeli Konzervatórium hegedű tanszakának egykori vezetőjével, Hubay Jenővel is baráti viszonyt ápoló Peter Benoit nevéhez fűződik a flamand nemzeti iskola létrejötte. Igaz, ez a mozgalom nem vált olyan jelentőssé, mint az Erkel-féle magyar nemzeti opera, vagy a Bartók és Kodály nevével fémjelzett, népzenében gyökerező új magyar zenei stílus a 20. század elején, a Goldmark, Csajkovszkij és Brahms kortársaként alkotott Benoit ma is jól megkülönböztethető egyéni hangot üt meg alkotásaiban, különösen színpadi műveiben, amelyben a szereplők gyakran zenekari kísérettel beszélnek. Az 1876-ban bemutatott Charlotte Corday főszereplője az a híres-hírhedt asszony, aki fürdés közben gyilkolta meg Jean-Paul Marat jakobinus vezért. A Zeneakadémia Zenekarát az együttes napi működését irányító Ménesi Gergely dirigálja, a szólista az ifjú amerikai-magyar pianista, Peter Klimo lesz.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


Péch Lóránt zongorista-zeneszerző 2023-ban azzal a céllal hívta életre trióját, hogy saját szerzeményeit combo hangszerelésben is megszólaltassa.

Pietro Mascagni / Ruggero Leoncavallo PARASZTBECSÜLET / BAJAZZÓK Operák olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Ajánló


Halász Judit színészi pályafutásával párhuzamosan új műfajt teremtett előadóművészként. Magyar költők verseit évtizedek óta énekli – a magyar könnyűzene legjobbjainak…

2024. április 27-én Fluor Tomi és Diaz a Budapest Sportarénában ünnepli meg a nagy szülinapot.

Mary Chase groteszk vígjátékának címszereplője egy több mint két méter magas, nagy fehér nyúl, akit Harveynak hívnak. Ez a Harvey,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!