Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Krizantémok, avagy Liu halála

Krizantémok, avagy Liu halála

Az Opera 2018-tól operatörténeti alaphelyzetű drámák inspirálásával szeretné a kortárs magyar irodalmat támogatni és az opera ügyét szolgálni. A Siegfried-idill után ismét Szálinger Balázs József Attila-díjas költő-színműírót kérte fel az intézmény, hogy a Krizantémok c. Puccini-vonósnégyes és a Turandot dallamainak ihletésére színdarabot írjon a cselédlány tragikus történetéből.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. június 9. vasárnap, 20:00

Szálinger Balázs: Krizantémok, avagy Liù halála
Kamaradarab sok zenével

Puccini épp A Nyugat lánya című operáját írja. Doria Manfredi négy éve szolgál a Puccini házban, ahol családtagként bánnak vele. Isteníti a mestert, aki, bár boldogan él családja körében, minden műhöz új múzsát keres. Most épp a lány unokatestvére, Giulia személyében találta meg a nőt, akiről az opera főhősét mintázza. Felesége, Elvira, megérzi, hogy új viszonyba keveredett, de egy félreértés miatt Doriát vádolja árulással az egész világ előtt. A fiatal lány a halálba menekül, de Puccini örökéletűvé teszi: róla mintázza az áldozatos szolga, Liù szerepét a Turandotban. Az ő áriája az utolsó zenei anyag, amit a mester halála előtt papírra vet.

Puccini köztudottan rajongott a női nemért, ám ezt felesége, Elvira egyre kevésbé tolerálta. Az asszony féltékenységének áldozata cselédjük, Doria Manfredi lett, akit még akkor is üldözött a gyanúsítgatás, miután elcsapták a Puccini-házból. A lány végül öngyilkos lett; ártatlansága a boncolás során bebizonyosodott. 15 évvel később a zeneszerző Doria emlékét a Turandot önfeláldozó szolgálólányának alakjában örökítette meg: Liù hattyúdala az utolsó partitúraoldal, melyet Puccini a saját halála előtt befejezett.

Az Opera 2018-tól operatörténeti alaphelyzetű drámák inspirálásával szeretné a kortárs magyar irodalmat támogatni és az opera ügyét szolgálni. A Siegfried-idill után ismét Szálinger Balázs József Attila-díjas költő-színműírót kérte fel az intézmény, hogy a Krizantémok c. Puccini-vonósnégyes és a Turandot dallamainak ihletésére színdarabot írjon a cselédlány tragikus történetéből.


Zenei vezető, karmester: Köteles Géza

Szereposztás
Puccini......Olasz Renátó
Elvira.........Tankó Erika
Doria.........Mészöly Anna
Fosca........Bajor Lili
Giulia.........Stork Natasa
Tenor.........Boncsér Gergely
Szoprán.....Rőser Orsolya Hajnalka

Drámaíró: Szálinger Balázs
Zene: Giacomo Puccini
Olasz szöveg: Mariarosaria Sciglitano
Koncepció: Ókovács Szilveszter
Rendező: Szilágyi Bálint
Látványtervező: Márkus Sándor
Dramaturg: Orbán Eszter
Zongorán közreműködik: Mikó Szilvia

Ajánlatunk


Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

Tartson velünk egy igazi házibuliba!

Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

Ajánló


A Vízkereszt viharos tengerrel, hajótöréssel, gyásszal kezdődik, és három házassággal ér véget. A kettő között viharos szerelmek ütköznek, egy részük…

Modeszt Muszorgszkij BORISZ GODUNOV Opera négy felvonásban, prológussal, orosz nyelven, magyar, angol és orosz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!