Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Győri Balett: Anna Karenina

Győri Balett: Anna Karenina

Lev Tolsztoj négy évvel a Háború és béke befejezése után, 1873-ban kezdett bele második nagyregényébe, az Anna Kareninába, melyről Nyikolaj Sztrahovnak írt levelében így vall: – “Ez a regény az első valódi regény életemben, nagyon megfogta a szívemet…”  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. június 24. péntek, 20:00

„Az észt azért kapta az ember, hogy megszabadítsa magát, tehát meg kell szabadulni. Miért ne oltsa el az ember a gyertyát, amikor nincs mire néznie többet, amikor mindenre olyan utálatos nézni? De hogyan?(…) Egy tehervonat épp akkor ért oda…”

(részlet a regényből)

Lev Tolsztoj négy évvel a Háború és béke befejezése után, 1873-ban kezdett bele második nagyregényébe, az Anna Kareninába, melyről Nyikolaj Sztrahovnak írt levelében így vall: – “Ez a regény az első valódi regény életemben, nagyon megfogta a szívemet…” Tolsztoj levelezéséből tudjuk azt is, hogy Puskin műveinek hatására született meg benne az ötlet, hogy regényt ír egy tragikus élményből: 1872-ben szemtanúja volt, amikor egy fiatal nő, féltékenységi rohamában egy tehervonat elé vetette magát. Tolsztojt a halott, összeroncsolt nő látványa sokáig nyomasztotta.

Tizenegyszer dolgozta át művét, mire megszületett az a végső változat mely Annát az irodalom legnagyobb hősnői közé emelte, s amely – Thomas Mann szavaival élve – minden idők “legnagyobb társadalmi regénye”.

A varázslatos Anna Karenina, a társaság megbecsült tagja. Ám amikor bátyja kérésére Moszkvába utazik, összetalálkozik a fényes karrier előtt álló, fess katonatiszttel: Vronszkijjal. Ekkor még nem tudja, de ettől a pillanattól fogva élete már sohasem lesz az, ami eddig volt…

Mára a Győri Balett a magyar táncélet egyik meghatározó együttese. Repertoárja felöleli a táncművészet szinte valamennyi ágát a klasszikus balettől a kortárs táncig, a táncszínháztól a gyermekprodukciókig. Megalapítása óta kevés szeglete van a világnak, ahol ne lépett volna fel: a New York-i Joyce Theatre, a londoni Queen Elizabeth Hall, a milanói Scala, valamint Bécs, Athén, Párizs, Amerika, Japán, Kína, India, Oroszország, Dánia és Izrael közönsége is tapsolt már nekik. 2020.

Július 1-jével a társulat 3. igazgatója Velekei László lett, kinevezésével ismét új korszak köszöntött be a társulat életébe, a nevéhez köthető darabok közül pedig most a méltán híres Anna Karenina előadással lépnek a Városmajori Szabadtéri Színpadra.

Balett két felvonásban.

Közreműködők:

Anna Karenina: Marjai Lili Anna
Végzet: Luigi Iannone, Luka Dimić
Alekszej Vronszkij gróf, Anna szeretője: Jekli Zoltán Harangozó-díjas
Alekszej Alekszandrovics Karenin, Anna férje: Artem Pozdeev
Szerjozsa, Anna és Karenin fia: Nagy Keve Richárd
Vronszkaja grófné, Vronszkij anyja: Szalai Judit
Konsztantyin Dmitrics Levin: Golubkovics Gergő
Katyerina Alekszandrovna Scserbackaja hercegnő, Kitty: Guti Gerda
Vronszkij lova: Daichi Uematsu

Több szerepben:

Alexey Dolbilov, Daichi Uematsu, Engelbrecht Patrik, Gémesi Máté, Horváth Krisztián, Luka Dimić, Szentiványi Richard, Téglás Bánk
Sebestyén Bálint Harangozó-díjas, Herkovics Eszter Adria, Kovács Eszter, Matuza Adrienn, Tetiana Baranovska, Szalai Judit, Tatiana Shipilova, Tüű Barbara, Joó Lea Napsugár

A Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola balettnövendékei: Sali Izabella Emma, Kozári Zelma, Nyári Virág, Polgár Luca

Asszisztensek: Jónás Zsuzsa Harangozó-díjas, Kara Zsuzsanna
Zene: Max Richter montázs
Fény: Stadler Ferenc
Jelmez: Velich Rita
Díszlet: Bozóki Mara
Dramaturg: Csepi Alexandra
Koreográfus: Velekei László Seregi- és Harangozó-díjas, Érdemes Művész
Művészeti vezető: Lukács András Seregi- és Harangozó-díjas.
Igazgató: Velekei László Seregi- és Harangozó-díjas, Érdemes Művész

Ajánlatunk


Lázár Ervin mesejátékát már számos változatban láthatták az író rajongó olvasói. Tévéjáték, könyv, vagy színházi formában, sőt egy generáció nevelkedett Dömdödöm kedves versmondásán, vagy Bruckner Szigfrid hencegő oroszlán nagyzolásain.

Mary Chase groteszk vígjátékának címszereplője egy több mint két méter magas, nagy fehér nyúl, akit Harveynak hívnak. Ez a Harvey, Elwood bácsi legjobb barátja, egyesek szerint nem is létezik, csak az ő fejében, de a valóságban mégis sok galibát és félreértést okoz.

bohózat két felvonásban

Ajánló


Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Ildikó kiváló szakpolitikus, aki komoly karrier előtt áll, amennyiben le tudja küzdeni egy apró hibáját: nem tud hazudni.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!