Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Diótörő - A Sárközi Gyula Társulat és a Madách Művészeti Iskola növendékei
9

Diótörő - A Sárközi Gyula Társulat és a Madách Művészeti Iskola növendékei

A klasszikus karácsonyi történet kicsit másképp, a tánciskola diákjainak előadásában. Csajkovszkij újrahangszerelve, új értelmezés és szereplők, azon sem érdemes meglepődni, ha a színen egyszer csak Michael Jackson tűnik fel…

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 25. szombat, 18:00

A történet kezdetén megismerjük Masát, Mását és Lujzát, három testvért, akik a szeretet ünnepén kiosonnak a nevelőintézetből, és az utcán figyelik az ünnepre készülődő embereket. Mikor az utca kiürül, a gyerekek visszatérnek az intézet falai közé. A téren álló angyalka szobrok, ahogy minden évben, életre kelnek ezen a csodás estén. Drosselmeier főangyal vezetésével összegyűjtik az intézet lakóinak szánt ajándékokat, és a nagyterembe varázsolják a mesés színekben pompázó karácsonyfát. Az angyalok Drosselmeier főangyalt emberré varázsolják, hogy a nevelőnő hideg szívét felmelegítse, és a boldoggá tegye az ott élő gyermekeket. Egy különleges Diótörő figurát ajándékoz Masának, majd az ajándékosztás után varázslatos műsorral kápráztatja el a gyerekeket. Mindannyian ajándékukkal indul ágyukba aludni.

Masa álmában a Diótörő megelevenedik, és megfutamítja a rájuk támadó Egérkirályt és hadseregét. A győztes csata után magával viszi a kislányt a mesék birodalmába. A fából faragott bábut Masa a szeretetével kelti életre, ahogy az előadás egészét is áthatja a szeretetteljes karácsonyi hangulat.

Koreográfia: 4 for One – Jurányi Patrick, Kovács Zsolt, Kováts Gergely Csanád, Sárközi Gyula
Díszlet: Győri Gabriella
Jelmez: Faltisz Alexandra
Hangszerelés: Weisz Nándor
Fellépnek: a Madách Tánciskola növendékei

Ajánlatunk


Liliom, a „szerethető csirkefogó”. Liliom, a „külvárosi hintáslegény”. Liliom, a „kallódó életművész”. A „proletár”. Az „áldozat”. Az „asszonyverő”... Molnár Ferenc talán legjobb színdarabja számtalan értelmezésben került már bemutatásra.

Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja ez nem), egyszer elhangzik az a szó, hogy 'zsidó', egyszer az, hogy 'cigány'. Lesz füst, stroboszkóp, hangos zene, riasztó hangeffektek, zaj, káosz, kosz és több liter művér.

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Ajánló


A mindennapjainkhoz hasonlóan sok humorral és persze sok aggodalommal megírt, lebilincselően izgalmas, rejtvényhez hasonló kortárs Lear-parafrázist Máté Gábor rendezi.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!