Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Bolsoj Balett 2019/2020 - Fauré, Sztarvinszkij, Csajkovszkij: Ékszerek

Bolsoj Balett 2019/2020 - Fauré, Sztarvinszkij, Csajkovszkij: Ékszerek

Bolsoj Balett 2019/2020 - Fauré, Sztravinszkij, Csajkovszkij: Ékszerek
Bolshoi Ballet 2019/2020 - Gabriel Fauré, Igor Stravinsky, Pyotr Tchaikovsky: Jewels
A moszkvai Bolsoj Balett előadása élőben, 165 perc, 2020

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. április 19. vasárnap, 17:00

Rendező: Bolsoj Balett

Zeneszerző: Gabriel Fauré, Igor Sztravinszkij, Pjotr Iljics Csajkovszkij
Koreográfus: George Balanchine
Látványtervező: Aljona Pikalova
Jelmeztervező: Jelena Zaiceva
Zenei rendező: Pavel Szorokin

A szereposztás még nem végleges.

A grúz származású George Balanchine (1904-1983) az amerikai klasszikus balett megteremtője. Szentpéterváron tanulta a táncmesterséget, de húszévesen egy nyugat-európai turnén csatlakozott Gyagilev világhírű Orosz Balettjéhez, majd annak halála után hamarosan felhagyott a tánccal és a koreografálásnak szentelte magát.  Egy mecénás hívására 1934-ben Amerikába utazott és megalapította az Amerikai Balett Iskolát és Társulatot, majd 1948-ban a New York City Balettet, amelynek majdnem haláláig vezető koreográfusa volt.

New York-i balett-társulata számára írta 1967-ben a háromrészes Ékszerek című darabot is, amelyet az első egész estés absztrakt balettnek tartanak. „Ez az előadás reggeli, ebéd és vacsora Tiffanynál” - írta a bemutatóról Clive Barnes amerikai balettkritikus a híres Audrey Hepburn-filmre, valamint arra utalva, hogy a darab három részét egy ékszerbolt, a New York-i Van Cleef & Arpels ékszerei ihlették: smaragdok, rubinok és gyémántok. Ennek megfelelően a táncosok az első részben zöld, a másodikban piros, a harmadikban fehér színű ruhát viselnek. Balanchine-t lenyűgözte az ékszerbolt drágaköveinek ragyogása, és elhatározta, hogy olyan balettet készít, amelyben a tánc csillogni kezd. Egyesek azt gondolják, hogy a három kő szimbolizálja a koreográfus életének és karrierjének három szakaszát: Fauré zenéjének „smaragdjai” tükrözik a francia kifinomultságot és eleganciát, Sztravinszkij zenéjének „rubinjai” jelképezik Amerika ritmusait, a Broadway-t, és a „briliánsokban”, vagyis Csajkovszkij zenéjében a szentpétervári balett iskola kristálytiszta csillogása jelenik meg. A darabot 2012-ben mutatták be először a Bolsojban.

Ajánlatunk


zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Kelemen Barnabás évtizedek óta a magyar és a nemzetközi zeneélet ünnepelt művésze, aki szólistaként és kamaramuzsikusként világszerte sikereket arat. Számos verseny győztese, játékát díjnyertes hanglemezek - köztük a Bartók Új Sorozat CD-i - örökítették meg.

Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben kultikus alkotássá vált. A cím a hopi indiánok nyelvén annyit jelent: Kizökkent világ - ezzel a címmel forgalmazták a filmet annak idején Magyarországon is.

Ajánló


Amikor 1868-ban meghalt Rossini, Verdi arra buzdította zeneszerző honfitársait, alkossanak közösen requiemet a Mester emlékére úgy, hogy minden komponista egy-egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!