Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Bartók 141 - A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje

Bartók 141 - A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje

Bartók Béla életműve mind a magyar, mind az egyetemes zenetörténet kontextusában korszakalkotó jelentőségű; a zeneszerző érdeklődése a különböző népek és etnikumok parasztzenéje iránt ma is modellértékű. A komponista, zongoraművész és népzenekutató Bartók életrajza több szálon kapcsolódik a Zeneakadémiához.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. március 25. péntek, 19:00

Bartók: 2. rapszódia, BB 96a
Sztathatosz Sebestyén (hegedű), Ifj. Balázs Elemér (zongora)

Kodály: Duó hegedűre és csellóra, op. 7
Sárréti Márton (hegedű), Tóth Barnabás (cselló)

SZÜNET

Bartók: Öt dal, BB 72
Meláth Andrea (ének), Fülei Balázs (zongora)

Bartók: Kontrasztok, BB 116
Mészáros Dániel (klarinét), Sárréti Márton (hegedű), Csalog Gábor (zongora)

Bartók Béla életműve mind a magyar, mind az egyetemes zenetörténet kontextusában korszakalkotó jelentőségű; a zeneszerző érdeklődése a különböző népek és etnikumok parasztzenéje iránt ma is modellértékű. A komponista, zongoraművész és népzenekutató Bartók életrajza több szálon kapcsolódik a Zeneakadémiához. A Pozsonyban megismert, nála négy évvel idősebb Dohnányi Ernő bíztatására nem a bécsi zeneakadémiára, hanem ide jött tanulni: 1899 és 1903 között a Liszt-tanítvány Thomán Istvánnál folytatott zongora-, és Hans Koesslernél zeneszerzés-tanulmányokat. Néhány évvel később, 1907-ben már ifjú oktatóként lépett fel a Zeneakadémia új épületének megnyitóünnepségén, és 1934-ig volt a Zeneakadémia zongora tanszékének tanára. A Nagyteremben számos emlékezetes hangversenyt adott, és több, mára már klasszikussá vált kompozícióját e falak között mutatták be. A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje Bartók Béla előtt tiszteleg születésének 141. évfordulóján.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Ajánlatunk


A német ifjúsági irodalom egyik legnépszerűbb műve, Otfried Preuβler Krabat című regénye lebilincselően izgalmas történet barátságról, közösségről, varázslatról és felnőtté válásról. A filmen és színpadon is többször feldolgozott, klasszikus történet vadonatúj bábszínházi adaptációját Kali Ágnes és Hegymegi Máté írja.

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Az erdőben minden a természet rendje és körforgása szerint zajlik. Ez a nap mégis kicsit más, hiszen kis mókusok születnek. Bár ez is a természet rendje szerint van. De, az egyik kis mókus, Misi, más, mint a többiek, fekete a farkincája.

Ajánló


A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!