Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Turné: Skócia, Edinburgh

Turné: Skócia, Edinburgh

Mozart: Don Giovanni

Vezényel: Fischer Iván

Közreműködik:
Christopher Maltman (Don Giovanni)
José Fardilha (Leporello)
Laura Aikin (Donna Anna)
Lucy Crowe (Donna Elvira)
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. augusztus 9. szerda, 19:00

A Budapesti Fesztiválzenekar rendszeresen visszatérő vendége az Edinburgh-i Fesztiválnak, ahol ezúttal Wolfgang Amadeus Mozart Don Giovanni című operáját viszik el. A New York Times már 2011-ben „magával ragadóbbnak, kreatívabbnak és merészebbnek” tartotta Fischer Iván Don Giovanni-rendezését, mint a legtöbb operaházi előadást. Idén új szereposztásban találkozhatunk a világ leghírhedtebb nőcsábászával, az egyik legtökéletesebb zeneműben, ami valaha született.

Az 1947-ben alapított fesztivált a háború után azzal a céllal hozták létre, hogy az „lehetőséget nyújtson az emberi szellem felvirágzásának”, ami sikerült is az alapítóknak: Edinburgh azonnal rákerült a legfontosabb fesztiválok térképére. 

A fesztivál fő helyszínei közé tartozik az Edinburgh Festival Theatre (azelőtt Empire Palace Theatre), amelyet opera- és balettelőadások mellett (a színház ad otthont a Skót Opera és a Skót Balett társulatának), hangversenyhelyszínként is használnak. Az 1994-ben felújított színház 1915 fő befogadására alkalmas. Az Empire Palace Theatre 1892 novemberében nyitotta meg kapuját. Tervezője Frank Matcham, a korszak nagy színházépítésze volt. Akkor négy szinten 3000 ember fért el benne.

1911 májusában egy teltházas estén a színpadon tűz ütött ki. A 3000 nézőt sikerült kimenekíteni, a színfalak mögött azonban tizenegyen lelték halálukat, és áldozatul esett a tűznek egy a fellépését a ketrecében váró oroszlán is. (A tűzvészhez kapcsolódik a legenda is: azt beszélik, máig ott kísért az egyik áldozat, a „Nagy Lafayette” néven híressé vált illuzionista, Sigmund Neuberger szelleme.)

Három hónappal a tűz után a színház újra nyílt, ám az új médium, a mozi terjedésével a színházba járási szokások is változtak: 1928-ban Matcham terveinek részleges figyelembe vételével, színpadát nagyobb, látványosabb produkciókra is alkalmassá téve újjáépítették az Empire Palace-t. A felújítás után a ház Kern és Hammerstein híres, akkor vadonatúj darabjával, a Show Boat című musicallel nyitotta meg kapuját. Utána sokáig a könnyű műfaj otthonaként, sőt egy ideig még szerencsejáték-csarnokként is működtették, a komoly művészetek csak olykor, a fesztiválok idején tették be a lábukat az épületbe, míg az végül az 1994-es felújítást és egy új, ambiciózus színházvezető kinevezését követően vissza nem nyerte eredeti funkcióját.Jegyvásárlási lehetőség itt.

 

Ajánlatunk


A humorban bővelkedő vígjátékunk különlegessége, hogy Nagy Sándor közel negyven karaktert kelt életre.

A Vivace Táncforgatag 6 budaörsi sportegyesület és 300 táncos részvételével kerül megrendezésre 2024 június 1-én, 18 órai kezdettel a RaM-Art Színházban.

Ajánló


A Budapesti Operettszínház kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa autista embertársainkat a minél teljesebb élet megteremtésében és megélésében, ezért – ahogyan…

Vannak nagy, mindenki által ismert klasszikus zenei mérföldkövek, amelyek egész kultúránkat meghatározzák. A Klasszik Rádió és a Danubia Zenekar közös,…

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!