Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


MÁV Festetics/3.régi
2

MÁV Festetics/3.régi

Műsor
Grieg: Holberg szvit
Mozart: Esz-dúr Sinfonia concertante K.297/b
Mozart: D-dúr, „Postakürt” szerenád K.320

Közreműködnek: a MÁV Szimfonikusok fúvós művészei
Vezényel: Takács-Nagy Gábor
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. június 14. péntek, 18:00

Edvard Grieg, a nagy romantikus norvég zeneszerző vonós zenekarra írt szvitjének teljes címe: Holberg korából – Szvit régi stílusban. 1884-ben komponálta, a hazájában nagyra becsült Ludwig Holberg költő születésének 200. évfordulója alkalmából. Az öt-tételes szvitben olyan tételcímeket találhatunk, mint az ismert barokk szvitekben, régiesek a témák is, a feldolgozás módja azonban Grieg korának megfelelő. Vonós kamarazenekarok kedvelt műsordarabja. Mozart oboa, klarinét, fagott és kürt szólóra komponált concertáló szimfóniája rendkívül kedvelt mű, csupa öröm, csupa derű és a hangszeres szólamok a lehető legnagyobb mértékig kihasználják a hangszerek sajátságos hangzás-karaktereit. Mozartról közismert, hogy nagyon sok alkalmi zenét írt, különböző társadalmi események alkalmából, többnyire megrendelésre. Ezek a szórakoztató célra készült divertimentók, szerenádok, cassaziók éppolyan értékes művek, mint a többi, sok esetben olyan szólisztikus részek vannak bennük, amelyek felérnek egy versenyművel. Koncertünkön felhangzó művét Salzburgban komponálta 1779-ben. Feltűnő a sok fúvós hangszer alkalmazása is, különleges az egyik menüett Triójában a kis fuvola vonósok által kísért szólója, és ugyanebben a menüettben kap szólószerepet a postakürt, amelyről később a teljes mű kapta ragadványnevét.

Ajánlatunk


A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Tasnádi IstvánA fajok eredete Nézőművészeti Kft. A színészek improvizációinak felhasználásával írta: Tasnádi István

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

Ajánló


Ha sírva akar nevetni, ezt az előadást ne hagyja ki!

Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!