Kulturinfo Jegyiroda | 1161 Budapest, Rákosi út 110. | Telefon: +36 1 402 00 63 | Mobil:+36 70 940 1677 | Facebook Google+ Twitter Addthis

Program


Kodály Vonósnégyes / Miklósa Erika

Kodály Vonósnégyes / Miklósa Erika

Schubert életében meghatározó szerepet játszott a kamarazene, hiszen a legendás Schubertiádék részben ebből álltak: az egybegyűlt művésztársaság közösen megszólaltatta az új darabokat. A koncerten a 19. századi hangszeres repertoár néhány különleges remekét hallhatjuk.


 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. január 23. kedd, 19:30

A Kodály Vonósnégyes műsora a legbecsesebb gyöngyszemeket fűzi fel egy igen koherens logika fonalára: csupa érett mesterművet és nevezetes alkotást hallunk. A műsor élén mintegy a nyitány funkciójában megszólaló c-moll vonósnégyes-tételt sűrű-sötét tónus, vad és űzött hangvétel, drámai-tragikus megszólalásmód jellemzi. Szervesen kapcsolódik ehhez a hangulathoz Miklósa Erika és Balog József előadásában a romantikus halálköltészet egyik kulcsdarabja, A halál és a lányka című dal, amelyben a Halál nem a középkori ábrázolások félelmetes rémalakja, hanem testvéri lény, szelíd és jóságos megváltó. Schubert életművében több olyan hangszeres művet is találunk, amelyben valamelyik dalát dolgozza fel - ilyen a program következő száma is, a d-moll vonósnégyes, amelynek lassú második tételében a zeneszerző variációkat komponál A halál és a lányka dallamára.
Hasonló értelemben összetartozó műpáros zárja a koncertet - de immár a felhőtlen derű jegyében -, amikor A pisztráng című dal megszólaltatását követi a kivételes melodikus invenciójú, szellemes és pezsgő Pisztrángötös. Ebben a zongorára és öt vonósra komponált darabban szintén a variációs lassú tétel az, amelyet a dal témája inspirált. A koncert kivételes alkalom, ritka csemege az igényes összeállítású műsorok kedvelőinek.

Műsor:

Schubert: c-moll Quartettsatz, D. 703
Schubert: A halál és a lányka, D. 531
Schubert: d-moll vonósnégyes („A halál és a lányka”), D. 810
Schubert: A pisztráng, D. 550
Schubert: Pisztrángötös, D. 667

Közreműködők:

Miklósa Erika: szoprán
Balog József: zongora

Ajánlatunk


Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

A tánc-thrillerben felbukkanó alakok kettős kötődésűek: egyrészt leképezik az alapmű karaktereit, másrészt lakói vagy alkalmazottai a műintézménynek. A Herceg anyja – nálunk gyógyító apáca. Alexander – medikustárs, aki bár óvná barátját, fellépése hatástalan. Siegfried – a láncok és erőszak, a fizikai bántalmazás helyett a kedvességre és türelemre hangsúlyt fektető fiatal orvos, akibe Odette – épp e gesztusait félreértve – menthetetlenül beleszeret.

Ajánló


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

A Szép nyári nap című musical valamikor a hetvenes években játszódik Bácsszentmárián, egy olyan építőtáborban, amelyik közel van a jugoszláv…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!